Akumulator samochodowy – jak o niego zadbać?

Akumulator samochodowy – jak o niego zadbać?

Akumulatory samochodowe wymagają wiele uwagi, aby mogły prawidłowo funkcjonować. Akumulator powinien być sprawdzany dwa razy w roku i powinien być pozostawiony do ładowania przez około sześć godzin każdego miesiąca. Akumulatory samochodowe są drogie, więc powinieneś starać się zrobić wszystko, co możesz, aby o nie zadbać. Oto kilka kroków, które pomogą Ci utrzymać akumulator samochodowy, aby był zawsze gotowy, gdy go potrzebujesz:

 

  1. Kiedy pogoda staje się zimna, upewnij się, że Twój akumulator jest ciepły przed uruchomieniem samochodu. Idealna temperatura akumulatora wynosi od 60 do 70 stopni Fahrenheita (15-21 stopni Celsjusza). Jeśli temperatura baterii spadnie poniżej 45 stopni Fahrenheita (7 stopni Celsjusza), powinieneś uruchamiać samochód co jeden lub dwa tygodnie, aby pozwolić mu pracować przez co najmniej dwadzieścia minut. To uchroni go przed zamarznięciem i pęknięciem.

 

  1. Powinieneś również upewnić się, że twój akumulator pozostaje czysty przez cały czas. Najlepiej, jeśli samochód jest garażowany, ale jeśli nie jest to możliwe, podwozie powinno być myte wężem raz na miesiąc lub tak, aby usunąć rdzę lub inne zanieczyszczenia, które mogły zgromadzić się na baterii.

 

  1. Uruchom silnik przynajmniej raz w tygodniu, aby nie dopuścić do utraty ładunku.

Więcej na: beautyride.pl