Bagażnik samochodowy dostosowany do przewożenia roweru

Bagażnik samochodowy dostosowany do przewożenia roweru

Jazda na rowerze jest zdrowa i przyjemna. Wiele osób traktuje ją jako sposób na bezpieczny i szybki transport na niewielkie odległości. Jeśli planujemy wyjazd za miasto, często łączymy jazdę samochodem z korzystaniem z jednośladu. Rower musi być w odpowiedni sposób przetransportowany na miejsce, gdzie zaczniemy z niego korzystać. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni bagażnik samochodowy. 

Bagażnik na dach

Bagażnik na rower trzeba dobrać do indywidualnych potrzeb oraz typu naszego auta. Najpopularniejszy jest bagażnik montowany na dachu. Dzięki niemu można zabezpieczyć nawet kilka rowerów, poza tym jest tani i ma uniwersalne zastosowanie. W zależności od modelu i rocznika naszego samochodu bagażnik może być montowany na relingach lub krawędziach dachu. Zależy to od konstrukcji auta oraz jego wyposażenia.

Bagażnik na hak

Inne rodzaje bagażnika rowerowego są montowane przy użyciu typowego haka holowniczego. Nie wymaga to podnoszenia roweru na duże wysokości i bardzo dobrze sprawdza się wśród właścicieli wysokich samochodów, na przykład typu SUV lub terenowych. W tym przypadku bagażnik samochodowy może być mocowany za pomocą specjalnych wieszaków lub platform dostosowanych do przewożenia rowerów.

Stabilna konstrukcja

Podczas montażu bagażnika zwykle będziemy mieli do czynienia z systemu składającego się z kilku wygiętych i połączonych ze sobą rurek. Gwarantuje to stabilne zamontowanie roweru i jego bezpieczny transport. W zależności od wybranego rodzaju bagażnika trzeba poruszać się samochodem z mniejszą lub większą maksymalną prędkością. Trzeba na to zwrócić szczególną uwagę podczas jazdy na nierównych i nieutwardzonych drogach.

Bagażnik samochodowy dostosowany do roweru to najlepszy sposób na przewożenie jednośladów. Dzięki nim możemy szybko przygotować rower do drogi, a później cieszyć się komfortową jazdą, nawet na dłuższym urlopie. Są łatwe w montażu, a oferta rynkowa jest na tyle duża, że każdy wybierze najlepszy model dla swojego auta i zasobności portfela.