Bitcoin informacje podstawowe

Bitcoin informacje podstawowe

Kilka podstawowych informacji?

Bitcoin to najbardziej znana, ale oczywiście nie jedyna kryptowaluta. Bitcoin zadebiutował na rynku w 2009 roku. Jednego Bitcoina możemy podzielić  na 100 000 000 mniejszych jednostek – satoshi. Ich nazwa pochodzi od twórcy Bitcoina, legendarnego  Satoshiego Nakamoto. Tak na prawdę nikt nie wie czy taka osoba istnieje. Być może jest ona wymyślonym bytem.

Bitcoin w przeciwieństwie do walut tradycyjnych, takich jak euro czy dolar nie jest emitowany przez żaden bank centralny. Co więcej w samego Bitcoina wbudowany jest mechanizm automatycznie regulujący inflację. Możliwe jest wyemitowanie jedynie 21 milionów Bitcoinów. Takie limity oczywiście nie obowiązują w przypadku walut takich jak złotówka. Bank centralny może emitować daną walutę wedle aktualnych potrzeb rynku.

Gdzie można kupić Bitcoiny?

Bitcoiny bez problemu kupimy na specjalnych giełdach, które funkcjonują podobnie jak dobrze nam znane giełdy papierów wartościowych. Możemy kupić kryptowalutę  bezpośrednio od giełdy lub od innego inwestora. Oczywiście możemy poszukać Bitcoinów poza giełdami, ale narażamy się na oszustwo. Giełda gwarantuje nam, że nasza transakcja będzie o wiele bardziej bezpieczna.