Czy potrzebny nam jest napęd do bramy garażowej?

Czy potrzebny nam jest napęd do bramy garażowej?

W niemal każdym domku jednorodzinnym mamy garaż. Garaż oczywiście posiada bramę, a brama jak to brama jest zamykana i otwierana, czasem nawet kilka razy dziennie. Czy warto montować napęd do bramy garażowej?

Napęd do bramy garażowej?

Czasem można usłyszeć takie opinie, że napęd do bramy garażowej to zabawka dla nowobogackich. Innymi słowy, taka opinia sugeruje, że napęd do bramy garażowej to nic niewnosząca fanaberia. Jest jednak inaczej, a przynajmniej w większości przypadków.

Napęd do bramy garażowej oszczędza nasz czas

Jeżeli posiadamy napęd do bramy garażowej i to dodatkowo sterowany na przykład za pośrednictwem pilota. To codziennie zaoszczędzimy minimum kilka minut, wyjeżdżając do pracy i z niej wracając, na tym, chociaż, że możemy sobie z pilota zamknąć bramę i jechać od razu, natomiast kiedy napędu nie mamy, to musimy każdorazowo wysiadać z auta i ręcznie zamykać bramę.

Nie każdą bramę obsłużymy ręcznie

Są takie bramy, które niestety, ale nie mogą zostać podniesione i opuszczone ręcznie, lub jest to bardzo trudne. Zaliczymy do tego wszelkie bramy antywłamaniowe lub dodatkowo docieplone. Ich waga jest po prostu bardzo duża. Nawet jeśli damy radę taką bramę podnieść i opuścić, to regularne podnoszenie i opuszczanie zapewne dość szybko nas zmęczy.

Napęd dla osób starszych i kobiet

Są osoby, dla których nawet standardowa brama garażowa może być problematyczna w użytkowaniu bez napędu. Osobom starszym oraz kobietom, może być na przykład trudno otwierać i zamykać bramy garażowe uchylne.