Dom

Czy warto kupić wannę wolnostojącą?

Czy warto kupić wannę wolnostojącą?

Wanny wolnostojące są świetne dla ludzi, którzy mają przestrzeń w swoim domu i budżet do dyspozycji, ale niekoniecznie są luksusem, który trzeba mieć. Jeśli masz wannę na nóżkach, którą kochasz i pasuje do Twojej łazienki, nie ma powodu, aby ją wymieniać tylko dlatego, że na rynku pojawiła się wanna wolnostojąca, nawet jeśli jest tańsza. 

W przeciwieństwie do ich odpowiedników montowanych na ścianie, wolnostojące wanny mogą być przenoszone i umieszczane w innych pomieszczeniach w razie potrzeby – ale to niekoniecznie jest dobra rzecz. Jak z wszystkim innym w życiu, są plusy i minusy posiadania wolnostojącej wanny. Głównym minusem jest prawdopodobnie to, że może być niezwykle trudne do czyszczenia. Nachylenie podłogi oznacza, że trochę wody będzie siedzieć na dnie wanny, gdy skończysz się kąpać, więc będziesz musiał odkręcić kran lub uruchomić prysznic na trochę przed wyjściem. To powinno pomóc w zapobieganiu wszelkim plamom i pleśniom spowodowanym przez nadmiar wilgoci na dnie wanny. 

Wanna wolnostojąca wymaga również więcej zabiegów konserwacyjnych niż jej odpowiednik montowany na ścianie. Jeśli mieszkasz w starym domu lub masz starszą hydraulikę, modernizacja rur, aby mogły one wspierać zarówno baterię, jak i wannę, może być kosztowna. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://glamourlife.pl/ .