Czy warto zdecydować się na kosiarkę spalinową?

Czy warto zdecydować się na kosiarkę spalinową?

Wady oraz zalety kosiarek spalinowych

Każda osoba, która się zajmuje prowadzeniem ogrodu doskonale wie, jakie ważne jest dbanie regularne o trawnik. Aby trawa została utrzymana w porządku, to musimy zainwestować w naprawdę dobrą kosiarkę. Bardzo często jest to kosiarka spalinowa nac. Czy to dobry wybór? Sprawdźmy to.

Kosiarka spalinowa nac jest bardzo wygoda z uwagi na brak długiego oraz wijącego się kabla. Przekłada się to także na sterowność. Dzięki temu można takim sprzętem o wiele łatwiej manewrować. Kosiarka spalinowa jest na pewno bardziej wydajna od kosiarki elektrycznej. Dlatego też takie rozwiązanie poleca się obom, które mają spore trawniki do pielęgnacji. Za jednym zamachem możemy skosić pas o szerokości pięćdziesięciu centymetrów.

Musimy wziąć także pod uwagę to, że taki typ kosiarek jest nieco droższy w eksploatacji oraz także trudniejszy w obsłudze. Poza tym spalinowe modele są głośne oraz ciężkie. Hałas można tłumić poprzez instalację specjalnej obudowy. Wymagają one także nieco większej pielęgnacji. Mamy tutaj na myśli wymianę paliwa oraz oleju. Zalety jednak przykrywają wszelkie wady, gdy komuś zależy na dosyć częstym użytkowaniu kosiarki w celu skoszenia sporej powierzchni trawnika. Wówczas wybór spalinowego modelu to formalność. O czym musimy pamiętać przy wyborze kosiarki?

Kosiarka dostosowana do naszych wymagań

Cechą bardzo wygodną kosiarki spalinowej jest jej silnik. Silnik ten niesamowicie łatwo się uruchamia. Należy go przede wszystkim dobrać odpowiednio do samej wielkości trawnika. Na rynku są dostępne także modele z elektrycznym zapłonem, które umożliwiają włączenie kosiarki dosłownie jednym przyciskiem. Wybór samobieżnej kosiarki pozwala na bardzo wygodną pielęgnację pochylonych terenów czy też terenów pagórkowatych. Z kolei jednoosiowy model z napędem na tylne koła sprawdza się przy manewrowaniu nawet w terenie najtrudniejszym. Co jak co, ale każdy z nas znajdzie dla siebie kosiarkę idealną.