Czym jest foliowanie druku?

Czym jest foliowanie druku?

Stemplowanie folią lub stemplowanie metaliczne to proces, który pozwala uzyskać wysokiej jakości efekt na papierze lub innych podłożach. Różnorodne wykończenia można uzyskać dzięki różnym procesom, gadżetom i technikom, w zależności od pożądanego wyglądu i wrażenia.

Ogólnie rzecz biorąc, foliowanie polega na przygotowaniu nadruku lub obrazu do wytłoczenia na podłożu poprzez wydrukowanie go na specjalnej folii. Proces ten może być wykonany za pomocą sitodruku, drukarki laserowej lub grawera laserowego. Nadruk jest następnie przyklejany do podłoża w pożądanym miejscu za pomocą kleju. Folia może być również laminowana na produkty takie jak wizytówki i foldery prezentacyjne poprzez zastosowanie ciepła i ciśnienia, aby przylegała do kartonu.

Folia może być wykonana z kilku różnych materiałów, w tym aluminium, złota, srebra, miedzi, niklu i tytanu. Każdy z tych materiałów jest unikalny w swoim wyglądzie i dotyku; na przykład, aluminium ma bardziej matowe wykończenie niż złoty liść. Folia jest niezwykle cienka – często mniej niż 0,1 milimetra.

Najczęstszym sposobem nakładania folii jest stemplowanie, jednak istnieją inne metody, takie jak aplikatory folii, które lepiej sprawdzają się w przypadku niektórych przedmiotów, takich jak wizytówki czy pudełka na biżuterię. Więcej na temat druku znajdziesz na stronie https://printure.pl/ .