Czym jest Google Keyword Planner?

Czym jest Google Keyword Planner?

Google’s Keyword Planner to narzędzie, które pozwala na wyszukiwanie słów kluczowych, aby pomóc Ci zorientować się, jakiego typu terminy są wyszukiwane w Internecie. Pozwala na przeglądanie, jak wiele osób szuka danego terminu i ile kosztuje za kliknięcie. Ma dwie główne funkcje: “Keyword Ideas” i “Keyword Match Type”.

Keyword Ideas

Funkcja Keyword Ideas pozwala wpisać hasło i zobaczyć propozycje alternatywnych terminów, które inni wyszukiwali wcześniej. Pomaga to znaleźć alternatywne sposoby przyciągania ruchu do Twojej witryny lub bloga. Funkcja Keyword Ideas pokazuje również różne liczby, takie jak ile wyszukiwań odbywa się na całym świecie, w Stanach Zjednoczonych lub w Twoim kraju.

Keyword Match Type

Funkcja Keyword Match Type pozwala wybrać sposób, w jaki słowa kluczowe dopasowują się do tekstu na Twojej stronie. Domyślnym ustawieniem jest Broad Match, które znajdzie każdą kategorię słów kluczowych związanych z Twoim oryginalnym słowem. Jeśli chcesz uzyskać bardziej precyzyjne wyniki, dostosowanie tej opcji może pomóc. Na przykład, jeśli chcesz, aby ludzie szukali tylko “lekcji gry na fortepianie”, zamiast po prostu “lekcji”, dostosuj swoje ustawienia, aby dopasować je bliżej.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .