Czym jest reklama Google Ads?

Czym jest reklama Google Ads?

Reklama Google Ads jest systemem reklamowym należącym do firmy Google. Reklama Google Ads jest ostatnimi czasy bardzo popularna. Nie ma co się temu dziwić. System firmy Google umożliwia wyświetlanie reklam w sieci wyszukiwania przy pomocy linków sponsorowanych (w wyszukiwarce Google) oraz także reklam w reklamowej sieci (aplikacje, filmy, strony internetowe). Jeśli chodzi o samą reklamę w wyszukiwarce Google to jest nic innego jak rodzaj reklamy PPC (płatne za kliknięcie – angielskiego pay per click). W praktyce to oznacza, że właściciele firm reklamę umieszczają na stronie wyników wyszukiwania i wtedy płacą, kiedy w nią ktoś kliknie.

Reklamy Google Ads wyświetlane są na postawie samych słów kluczowych, które są wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce Google. Wyświetlają się one nas oraz także pod wynikami organicznymi wyszukiwania i są aktualnie oznaczone napisem pogrubionym – Reklama.

Gdy będziemy po raz pierwszy wykupować reklamę Google Ads, to na pewno w naszej głowie pojawia się wiele pytań oraz także wątpliwości. W zasadzie to wcale nas to nie dziwi. Na samym początku najważniejsze jest to, aby sobie ustalić sam cel kampanii reklamy Google Ads. Dlaczego jest to takie ważne? Dzięki temu będzie nam o wiele, wiele łatwiej przygotować reklamowe materiały, takie jak reklamowe treści, stronę docelową oraz także dopasować słowa kluczowe, na które zamierzamy skierować samą reklamę.

Specjaliści wyjaśnią nam wszystko oraz oczywiście wszystkim się zajmą od praktycznej strony. W związku z tym najważniejsze jest to, aby natrafić na prawdziwych profesjonalistów.