Czym się dostać na lotnisko Warszawa Modlin?

Czym się dostać na lotnisko Warszawa Modlin?

Wzrost popularności urlopami zagranicznymi

Coraz to więcej Polaków spędza urlopy poza granicami naszego kraju. Na pewno tej tendencji sprzyja bardzo dynamiczny rozwój siatki połączeń, które są organizowane przez tanie linie lotnicze. Pokochaliśmy podróże samolotowe. Przewoźnicy wykorzystali to poprzez uruchomienie jeszcze większej ilości połączeń z wielu lotnisk w całej Polsce. Bardzo dużą popularnością cieszą się podróże z Modlina podwarszawskiego. Wiele osób jednak zastanawia się czym dojechać na lotnisko Modlin?

Lotnisko to jest położone czterdzieści kilometrów od Warszawy. Dokładnie znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim. Port lotniczy otwarty został w roku 2012 do celów komercyjnych. Obecnie obsługuje ponad trzy miliony pasażerów rocznie. Lotnisko plasuje się na szóstym miejscu pod względem wielkości lotnisk w naszym kraju.

Najlepiej pociągiem

Przejdźmy do meritum, a więc do odpowiedzi na pytanie czym dojechać na lotnisko Modlin? Na pewno spora odległość od stolicy powoduje, że Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie nie obsługuje lotnika. Jednak to nie oznacza, że port jest źle skomunikowany. Możemy tutaj dotrzeć na wiele różnych sposób. Może to być własny samochód, bus czy też pociąg. Polecamy ten ostatni środek komunikacji.

Na pewno najszybszym, najwygodniejszym oraz także bardzo tanim sposobem na dotarcie do Modlina jest pociąg. Z Warszawy do stacji Modlin dojedziemy Pociągami Kolei Mazowieckich. Pociągi są klimatyzowane, bardzo nowoczesne oraz do tego dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych osób, jak i także do pasażerów podróżujących z małymi dziećmi.

Na stacji w Modlinie musimy się niestety przesiąść w wahadłowy autobus, który należy do Kolei Mazowieckich. Ten zawiesie nas w sposób już bezpośrednio pod hale odlotów. Autobusy jeżdżą co jakieś dwadzieścia czy też trzydzieści minut. Są zsynchronizowane z samym rozkładem pociągów. Jak widać na załączonym obrazku nie będziemy mieli żadnego problemu z dojazdem na lotnisko w Modlinie.