Dobieramy oświetlenie wysokich pomieszczeń

Dobieramy oświetlenie wysokich pomieszczeń

Źródło: https://alkan.pl/

Specjaliści z hurtowni elektrycznej Alkan podpowiadają, jakie oświetlenie się sprawdza w wysokich pomieszczeniach i czego unikać

Wysokie pomieszczenia mieszkalne nie należą do rzadkości. Wciąż mają wielu zwolenników. Spotykane są w kamienicach i przestrzeniach loftowych, a także mieszkaniach zaadaptowanych po dawnych fabrykach. Aby trafnie zaprojektować takie wnętrze i wyeksponować jego największe atuty, konieczne jest zapewnienie mu wystarczającej ilości światła.

Jak dobrać źródła światła?

Wysoki sufit może być sporym autem pomieszczenia. Optycznie powiększa wnętrze, dzięki czemu nadaje mu przestronności. Gwarantuje też niemałą swobodę pod względem możliwości aranżacyjnych. W pomieszczeniach z wysokim stropem zainstalować można nawet najbardziej nietypowe oświetlenie. Taka przestrzeń najlepiej współgra z lampami, które przekierowują światło na sufit i oświetlają wnętrze z odbicia. Same oprawy oświetleniowe mogą być różnorakie. Niekwestionowaną zaletą jest brak ograniczeń w postaci niedostatecznej ilości wolnej przestrzeni. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wykorzystać w aranżacji oryginalne i okazałe oprawy oświetleniowe. Pasują do niej duże żyrandole wieloramienne, lampy na ramach i wysięgnikach, oświetlenia rozpięte na linach oraz wiele innych ciekawych rozwiązań.