Jak bezpiecznie wrócić do domu w nocy?

Jak bezpiecznie wrócić do domu w nocy?

Chyba każdy przeżywał powrót do domu późną nocą. Powodów może być wiele: wykonywana praca, późny powrót pociągiem lub spotkanie towarzyskie. Niestety, w dużych miastach nocą czai się wiele niebezpieczeństw. Bardzo łatwo można paść ofiarą napaści. Spotyka to głównie kobiety, które decydują się na samotny powrót mało uczęszczaną drogą. Istnieją jednak sposoby, aby zminimalizować ryzyko napaści.

Powiadom bliskich o późnym powrocie

Najważniejszą zasadą późnych powrotów jest zawiadomienie bliskiej osoby o tym fakcie. Wystarczy krótka wiadomość, w której napiszemy, że wychodzimy i kiedy spodziewamy się dotrzeć do domu. Później można napisać kolejną wiadomość o szczęśliwym powrocie. W ten sposób nawet jeżeli po drodze coś się wydarzy, to bliska osoba będzie mogła szybciej zorientować się o niebezpieczeństwie i zareagować.

Wybierz podróż taksówką

Często zdarza się, że w autobusach lub tramwajach nocnych dochodzi do bijatyk, co samo w sobie jest niebezpieczne. Dodatkowo mało kto mieszka zaraz obok przystanku, tak, aby po wyjściu z autobusu od razu bezpiecznie znaleźć się w domu. Lepszym środkiem lokomocji podczas nocnego powrotu jest taksówka, nawet jeżeli do pokonania mamy niewielką odległość. Taxi aplikacja jest dostępna we wszystkich większych miastach i zapewnia niższą cenę niż tradycyjna taksówka oraz większe bezpieczeństwo.

Uwaga na fałszywych taksówkarzy

Pomimo że taksówka jest jedną z najbezpieczniejszych form powrotu do domu, również tam trzeba uważać. Korzystając z usług taksówki tradycyjnej można bowiem paść ofiarą oszusta, który podaje się za taksówkarza, a ma na celu wyrządzenie drugiej osobie krzywdy. Taxi aplikacja minimalizuje ryzyko takiego zdarzenia, ponieważ przejazd jest cały czas monitorowany.

Kurs samoobrony dla kobiet

Pomimo zachowania wszystkich środków ostrożności, ryzyko napadu podczas nocnego powrotu jest spore. Warto więc rozważyć zapisanie się na kurs samoobrony dla kobiet, podczas którego wykwalifikowani instruktorzy tłumaczą jak się bronić, korzystając z tego, co mamy przy sobie. Z pewnością zwiększa to szanse kobiety na obronę przed napastnikiem i uratowanie życia i zdrowia.