Pierwszym krokiem w myśleniu strategicznym jest samoświadomość. Zastanów się, jak chcesz się zaprezentować i jakie wrażenie chcesz pozostawić na ludziach. Zastanów się, jakie są Twoje wartości i dlaczego je wyznajesz. Pomyśl o swoich doświadczeniach i o tym, czego Cię one nauczyły.
Na podstawie tych myśli stwórz dla siebie tożsamość, która jest elastyczna, tak aby można ją było zastosować w wielu różnych sytuacjach. Jeśli nie wiesz, kim jesteś, to nikt inny też nie będzie wiedział – czy ktoś może zaufać osobie, której nie zna? Twoja tożsamość powinna być nie tylko na tyle plastyczna, aby można ją było zastosować w różnych branżach lub rolach, ale również na tyle elastyczna, aby można ją było zastosować również do nowych doświadczeń.
Tak wiele z tego strategicznego myślenia będzie koncentrować się wokół strategii – czego chcesz? Jak to osiągnąć? Jaki jest najlepszy sposób, aby to osiągnąć? To pomoże zawęzić wybór w każdej sytuacji.
Będąc świadomym swoich wartości, zaczniesz rozpoznawać, jak te wartości odnoszą się do Twojego otoczenia i jak wartości innych osób wpływają na Twoje otoczenie. Ważne jest, aby nie brać pod uwagę tylko własnych wartości, ale także wartości wszystkich osób zaangażowanych, ponieważ te wpływy będą kierować tym, jak wszyscy zachowują się w danej sytuacji. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .