Jaki rodzaj elektroniki można zasilać energią słoneczną?

Jaki rodzaj elektroniki można zasilać energią słoneczną?

Energia słoneczna jest alternatywą dla paliw kopalnych, która ma wiele korzyści dla środowiska. Być może zaskakujące jest to, że istnieje wiele urządzeń elektronicznych, które mogą być zasilane całkowicie lub częściowo przez ogniwa słoneczne.

Panele słoneczne działają poprzez przekształcanie energii światła w energię elektryczną, więc im więcej światła otrzymują, tym więcej energii generują. Aby panele działały optymalnie, muszą być wystawione na działanie promieni słonecznych przez określoną liczbę godzin dziennie (w zależności od lokalizacji), jednak nawet krótkie wystawienie na działanie promieni słonecznych wytworzy pewną ilość energii. Oznacza to, że urządzenia zasilane energią słoneczną mogą być nadal używane przy pochmurnej pogodzie i w nocy, pod warunkiem, że były wystawione na działanie światła słonecznego w pewnym momencie w ciągu dnia lub wieczorem.

Kilka przykładów przedmiotów elektronicznych, które są zasilane energią słoneczną:

głośniki przenośne

mogą być ładowane przez przewód USB lub poprzez ogniwa słoneczne znajdujące się na ich powierzchni.

laptopy  

niektóre laptopy mają wbudowane w klawiatury ogniwa słoneczne, które można wykorzystać do naładowania baterii, gdy tylko znajdujemy się w pobliżu okna

telefony komórkowe 

ponieważ większość ludzi już nosi swoje telefony komórkowe z nimi wszędzie, gdzie się udają, jest to prawdopodobnie jeden z najwygodniejszych sposobów ładowania telefonu za pomocą energii słonecznej. Należy jednak uważać, żeby urządzenia się nie przegrzewały.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz nas tronie https://supertechnology.pl/ .