Materace dziecięce- jak dobrać?

Materace dziecięce- jak dobrać?

Zapewnienie wygodnego i komfortowego snu dla dziecka, jest nadrzędnym zadaniem rodziców. Wobec tego, nie tylko wybór odpowiedniego łóżeczka dla naszej pociechy jest tutaj kluczowy, ale równie istotne okazuje się dobranie odpowiedniego materaca dziecięcego. Jak wiadomo, wypoczęta i wyspana pociecha nie tylko jest o wiele szczęśliwsza, ale również o wiele lepiej się ona czuje. Jak więc odpowiednio dobrać materace dziecięce?

Materace dziecięce- czym charakteryzują się najlepsze z nich?

Materace dziecięce często spędzają rodzicom sen z powiek. Czym powinny charakteryzować się najlepsze z nich, by zapewniły dziecku zdrowy i spokojny sen? Otóż:

  • materace dziecięce powinny być dopasowane do wzrostu dziecka
  • muszą być również odpowiednio twarde, a także odpowiednio elastyczne, by dopasować się do kształtu anatomicznego dziecka
  • materace dziecięce muszą być wykonane z materiału, który jest nie tylko antyalergiczny, ale również przyjemny w dotyku
  • powinien zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów
  • tworzywa wykorzystane do jego produkcji powinny być bezpieczne
  • materace dziecięce powinny być antyalergiczne
  • powinien być on wyposażony we wkład, dzięki któremu będzie zapewniona odpowiednia wentylacja
  • powinien być on wyposażony w odpowiedni pokrowiec, który będzie można bez problemu ściągać

Co więcej, rodzicie powinni zadbać o to, by materace dziecięce posiadały odpowiednie certyfikaty i atesty, a także gwarancję.

Materace dziecięce- jaka twardość?

Rodzice muszą pamiętać, że przewodnią funkcją materacy dziecięcych, jest wspieranie poszczególnych partii ciała pociechy, a co więcej przystosowanie się do krzywizn, jakie naturalnie posiada kręgosłup. Warto więc zdecydować się- podczas wyboru materaca dziecięcego- na wersję, która wyposażona jest w siedem stref twardości. Wówczas każda z nich przystosowuje się i należycie wspiera zarówno głowę i kręgosłup, a także miednicę, ramiona, uda, łydki, a nawet stopy naszej pociechy. Wszystko to przyczyni się do prawidłowego rozwoju malucha, a także zapewni mu zdrowy i spokojny sen.