Mazury obóz żeglarski

Mazury obóz żeglarski

Wakacje w pełni. Wiele osób wciąż zastanawia się, jak zorganizować wakacje swoim dzieciom. Świetnym rozwiązaniem i połączeniem przyjemnego z pożytecznym okazuje się Mazury obóz żeglarski. 

Pojezierze Mazurskie to bardzo urokliwe miejsce. Liczne jeziora kuszą pięknymi widokami, urokliwymi wschodami i zachodami słońca, spokojem i ciszą. Jeśli jeszcze do tego dodać możliwość żeglowania pod okiem profesjonalistów, okazuje się, że to świetny sposób na spędzenie wakacyjnych miesięcy. W trakcie takiego pobytu, uczestnicy mają możliwość poznania budowy żaglówki, podstaw meteorologii, nauczyć się wiązać węzły i poruszać się żaglówką. Bardzo ważną umiejętnością wyniesioną z takiego obozu jest wiedza na temat zachowywania się w wodzie w różnych warunkach atmosferycznych. 

Obozy żeglarskie łączą w sobie teorię i praktykę. Jednak, nie samą nauką żyje człowiek. Wakacje, jak to wakacje, jest to czas odpoczynku. Nie może więc zabraknąć lenistwa na plaży, zabaw z innymi uczestnikami, wieczorów przy ognisku czy śpiewania szant. 

Mazury obóz żeglarski organizowany jest każdego lata dla dzieci i młodzieży w różnym przedziale wiekowym. Uczestnicy pływają na profesjonalnych żaglówkach pod okiem doświadczonych sterników, instruktorów, a także wychowawców. Tego typu obozy dają sposobność nabycia patentu żeglarskiego, dzięki któremu możliwe jest wypożyczanie sprzętu na terenie Polski i żeglowanie we własnym gronie. 

Mazury obóz żeglarski to doskonała opcja dla każdego dziecka. Taki wyjazd daje możliwość spędzania czasu w towarzystwie rówieśników, aktywnego odpoczynku, a także nabycia nowych umiejętności.