Napędy do bram – o czym powinniśmy pamiętać przy zakupie?

Napędy do bram – o czym powinniśmy pamiętać przy zakupie?

Mijają powoli już czasy, gdy bramy do garażu były otwierane ręczne. Teraz znacznie bardziej modne stały się automatycznie otwierane bramy. Nic dziwnego. Tego typu rozwiązanie niesie przecież szereg korzyści, takich jak wygoda podczas otwierania czy też oszczędność czasu, który wcześniej poświęcaliśmy na ręczne otwieranie bramy. Obecnie z dowolnego miejsca w naszym ogrodzie lub poza nim możemy kontrolować i przesuwać naszą bramę. Oczywiście, o ile mamy dostęp do odpowiedniego pilota obsługującego panel sterowania. Zatem zastanówmy się, o czym należy pamiętać, gdy decydujemy kupić napęd do bramy?

Zwróć uwagę na wielkość bramy

Zanim zakupimy napędy do bram, zwróćmy uwagę na to, do jakiego typu bramy jest on przystosowany. Z reguły producenci zamieszczają tego typu informację przy produkcie. Oczywiście, jeśli nie jesteśmy pewni czy konkretne napędy do bram będą odpowiednie dla naszej bramy, zapytajmy o poradę sprzedawcę. To najbardziej kompetentna osoba, która rozwieje wszelkie nasze wątpliwości. Pamiętajmy także, że zupełnie inne wymiary mają napędy przeznaczone do bram przemysłowych, a inne do bram ogradzających posesje.

Dowiedz się więcej o udźwigu

Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę kupując napędy do bram jest informacja o tym, jak ciężkie skrzydła bram są w stanie udźwignąć wybrane napędy. Nie wybierajmy napędów, które “na styk” byłyby obciążone, ale postawmy na takie, które w 70-80% są wykorzystywane. To pozwoli na wydłużenie czasu eksploatacji i tym samym przedłużenie żywotności produktu.