PROGRAM VR A BRANŻA ARCHITEKTONICZNA

PROGRAM VR A BRANŻA ARCHITEKTONICZNA

Osoba stająca przed wyzwaniem remontu lub zakupu mieszkania nie zawsze jest pewna koncepcji projektowych zaproponowanych przez architekta wnętrz. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z efektem jeszcze przed rozpoczęciem prac. Czy to możliwe? Tak – program VR to nowe możliwości i skuteczne rozwiązania opierające się na technologii Virtual Reality.

Nowe spojrzenie na przestrzeń projektową to coś, czego potrzebowało środowisko wyspecjalizowanych projektantów. Virtual Reality w architekturze to nie tylko rewolucja, ale również udoskonalenie kontaktu z klientem, który jest bardziej przekonany do propozycji specjalisty, dzięki czemu jest w stanie podjąć kluczowe decyzje w szybszym tempie.

Program do wizualizacji domów a program VR

Wizualizacje często kojarzą się wyłącznie ze statycznym obrazem przedstawiającym realny wygląd konkretnego obiektu. Współcześnie na rynku królują jednak nowe rozwiązania – Virtual Reality w architekturze jest jedną z nich. Wyróżnikiem tej technologii jest możliwość interakcji z przestrzenią projektową oraz dogodność renderingu w czasie rzeczywistym.

Projektant, który chce cieszyć się szerokimi możliwościami VR, musi wybrać odpowiednie oprogramowanie. Jednym z najbardziej znanych jest EveCAD VR, czyli innowacyjny program do wizualizacji domów z technologią Virtual Reality. W trakcie użytkowania narzędzia wszystkie zmiany wprowadzane są w czasie rzeczywistym, co pozwala znacznie zredukować czas renderingu.

Kompleksowe przygotowanie animacji lub wizualizacji to czynność, którą można wykonać sprawnie i profesjonalnie, opierając się na przydatnych funkcjach oprogramowania. Virtual Reality w architekturze to zapewnienie realizmu każdemu projektowi, niezależnie od jego zaawansowania.

Wybierając program do wizualizacji domów Eyecad VR, projektant wybiera przede wszystkim wysoką jakość i lepszy kontakt z inwestorem. Niestandardowe opcje, jak przykładowo Raytracing – śledzenie promieni świetlnych – pozwalają nadać wizualizacji nie tylko fotorealistycznego charakteru, ale również przyciągających oko efektów.

Leave a Reply

Your email address will not be published